• Space Thing

    ★★

  • If You Meet Sartana Pray for Your Death

    ★★½

  • The Devil Rides Out

    ★★½

  • Lila

    ★★½

  • Brides of Blood

    ★★★

  • The Astro-Zombies

    ★★½

  • Today We Kill, Tomorrow We Die!

    ★★★½

  • Danger: Diabolik

    ★★★

  • Death Laid an Egg

    ★★★½

  • Berserk

    ★★½

  • The Torture Chamber of Dr. Sadism

    ★★★

  • Wild Rebels

    ★★★½

  • In the Heat of the Night

    ★★★★½

  • Deadlier Than the Male

    ★★★

  • Gammera the Invincible

    ★★½

  • The War of the Gargantuas

    ★★★

  • Island of Terror

    ★★½

  • The Black Cat

    ★★½

  • Django

    ★★★★

  • Curse of the Vampires

    ★★½

  • The Wild World of Batwoman

    ★★★

  • Dr. Goldfoot and the Bikini Machine

    ★½

  • Planet of the Vampires

    ★★★½

  • The Possessed

    ★★★

  • Master of Horror

    ★★★★

  • Magic Christmas Tree

    ★½

  • Santa Claus Conquers the Martians

    ★★★

  • The Blood Drinkers

    ★★★★

  • The Curse of the Mummy's Tomb

    ★★½

  • The Horror of Party Beach

    ★★★

  • Mothra vs. Godzilla

    ★★★

  • The Flesh Eaters

    ★★★½

  • Strait-Jacket

    ★★★

  • The Old Dark House

    ★★★½

  • The Crawling Hand

    ★★

  • Mr. Peters' Pets

    ★½

  • The Damned

    ★★★★

  • The Girl Who Knew Too Much

    ★★½

  • Eegah

    ½

  • Invasion of the Star Creatures

  • The Snake Woman

    ★★½

  • The Sinister Urge

    ★★★

  • The Two Faces of Dr. Jekyll

    ★★½

  • Black Sunday

    ★★★½

  • The Brides of Dracula

    ★★½

  • Horrors of Spider Island

    ★★½

  • Peeping Tom

    ★★★★

  • Santa Claus

    ★★½

  • Terror Is a Man

    ★★★½

  • 4D Man

    ★★★

  • The Day the Earth Froze

    ★★½

  • Caltiki, the Immortal Monster

    ★★

  • Return of the Fly

    ★★½

  • Horrors of the Black Museum

    ★★★

  • Terror from the Year 5000

    ★½

  • Night of the Blood Beast

    ★★

  • The Revenge of Frankenstein

    ★★½

  • I Was a Teenage Werewolf

    ★½

  • Zombies of Mora Tau

    ★★½

  • Attack of the Crab Monsters

    ★★★½

  • Rodan

    ★★

  • Tarantula

    ★★★

  • Bride of the Monster

    ★★

  • Revenge of the Creature

  • Invaders from Mars

    ★★★

  • The Thing From Another World

    ★★★½

  • The Third Man

    ★★★★

  • Night Has a Thousand Eyes

    ★★★

  • I Accuse My Parents

    ★½

  • Go Down, Death!

    ★★★★

  • The Man with Nine Lives

    ★★½

  • The Man Who Knew Too Much

    ★★★★½