Nick has logged 163 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phoebe Robinson: Sorry, Harriet Tubman

Phoebe Robinson: Sorry, Harriet Tubman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Castle for Christmas

A Castle for Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cinematic Titanic: Santa Claus Conquers the Martians

Cinematic Titanic: Santa Claus Conquers the Martians

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zombies of Mora Tau

Zombies of Mora Tau

1957
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death to Metal

Death to Metal

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
South of Heaven

South of Heaven

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
18 Bronzemen

18 Bronzemen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Standing in the Shadows of Motown

Standing in the Shadows of Motown

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantom of the Mall: Eric's Revenge

Phantom of the Mall: Eric's Revenge

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night Has a Thousand Eyes

Night Has a Thousand Eyes

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Split Second

Split Second

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Estate

The Estate

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Blazing World

The Blazing World

2021
×
Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Jesus Music

The Jesus Music

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
There's Nothing Out There

There's Nothing Out There

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dude Bro Party Massacre III

Dude Bro Party Massacre III

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Happy Gilmore

Happy Gilmore

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Martyrs Lane

Martyrs Lane

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
You Can't Kill Meme

You Can't Kill Meme

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yakuza Princess

Yakuza Princess

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King Knight

King Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Frank & Zed

Frank & Zed

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Night of the Living Dicks

Night of the Living Dicks

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tombs of the Blind Dead

Tombs of the Blind Dead

1972
×
★★★★
Edit this entry