Matt has logged 35 entries for films during August 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
Read the review Edit this entry  
28
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death Note

Death Note

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Message from the King

Message from the King

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Naked

Naked

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
28 Weeks Later

28 Weeks Later

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Inherit the Wind

Inherit the Wind

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry