• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Swan Song

    ★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • The Starling

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • He's All That

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ½

  • The Ice Road

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★

  • In the Heights

    ★★★½