• Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★

  • Cutoff

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • Gotti

    ½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Dirty Computer

    ★★★★

  • La Flor

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Mute

    ★★

  • Unsane

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • 17 Short Stories

    ★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★

  • Last Flag Flying

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Zama

    ★★★

  • Tiffany Haddish: She Ready! From the Hood to Hollywood!

    ★★★½

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The Book of Henry

    ½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★★½

  • Wonderstruck

    ★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★½

  • The Boss Baby

    ★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Song to Song

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • XX

    ★★★