Fraser has logged 253 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cook Off

Cook Off

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Italian for Beginners

Italian for Beginners

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Open Hearts

Open Hearts

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
The Idiots

The Idiots

1998
×
Read the review Edit this entry  
13
Lions for Lambs

Lions for Lambs

2007
×
★★★
Edit this entry  
09
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★
Edit this entry  
05
Yentl

Yentl

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Coming Home

Coming Home

1978
×
★★★
Edit this entry  
22
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Edit this entry  
07
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Edit this entry  
07
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Vikings

The Vikings

1958
×
★★★★
Edit this entry  
05
Franz Kafka

Franz Kafka

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
Maud Lewis: A World Without Shadows

Maud Lewis: A World Without Shadows

1976
×
★★★
Edit this entry  
03
Finding Vivian Maier

Finding Vivian Maier

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
In the Realms of the Unreal

In the Realms of the Unreal

2004
×
★★★
Edit this entry  
03
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Copycat

Copycat

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★★
Edit this entry  
31
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★
Edit this entry  
30
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Edit this entry  
30
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
American Pie Presents: The Book of Love

American Pie Presents: The Book of Love

2009
×
Read the review Edit this entry