• No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Everybody's Talking About Jamie

  • Friday Night Dinner: 10 Years and a Lovely Bit of Squirrel

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Sir Alex Ferguson: Never Give In

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Songbird

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • A Teacher

    ★★★

  • The Unknown

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Filmmaker's House

  • Our Land, Our Altar

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★★

  • American Pie Presents: Girls' Rules

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Camagroga

    ★★

  • Quiz

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • 365 Days

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★

  • Bring Back the Bush: Where Did All the Pubic Hair Go?

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • Blue Story

    ★★★★

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

    ★★

  • The Good Liar

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Eternal Beauty

    ★★★★

  • War