• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Green Knight

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • The French Dispatch

  • Val

  • Space Jam: A New Legacy

  • No Sudden Move

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Framing Britney Spears

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Let Them All Talk

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Puparia

  • Mank

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Seized

  • Zappa

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • I Care a Lot

  • Another Round

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

  • Given

  • You Cannot Kill David Arquette

  • The Tax Collector

  • Japan Sinks: 2020

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Jo Koy: In His Elements

  • 8:46

  • Capone

  • Beastie Boys Story

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Mulan

  • Disclosure

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • A Thousand Cuts

  • Cats

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • Watchmen

    ★★★

  • Cleaners

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

  • Hustlers

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Ang Huling El Bimbo

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½