• I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ½

  • Host

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Hollywood

    ★★★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • The Go-Go's

    ★★★

  • Pinocchio

    ★★½

  • Little Women

  • 1917

  • Zombieland: Double Tap

    ★½

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ready or Not

    ★★½

  • Midsommar

  • In My Blood It Runs

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Plus One

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Dead Spot

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • The Favourite

  • Little Italy

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Thor: Ragnarok

  • The Ritual

    ★★½

  • It

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Dunkirk

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • Colossal

    ★★½

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Trumbo

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Embrace of the Serpent

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

    ★★★½

  • Ex Machina

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Guardians of the Galaxy

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • The To Do List

    ★★½

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Django Unchained

  • The Avengers

  • Drive

  • Burlesque

    ★★★

  • The Social Network