Frankatron2000 has logged 30 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★½
Edit this entry  
27
Hisss

Hisss

2010
×
Edit this entry  
27
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
The Sinners

The Sinners

2020
×
Edit this entry  
20
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★½
Edit this entry  
20
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Occult

Occult

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
Greenland

Greenland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Church

The Church

1989
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Golden Bat

The Golden Bat

1966
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Strange Vice of Mrs Wardh

The Strange Vice of Mrs Wardh

1971
×
★★★★
Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Holiday

Holiday

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Playground

Playground

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
½
Edit this entry  
03
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
Edit this entry  
02
The History of Future Folk

The History of Future Folk

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mystery of Chess Boxing

The Mystery of Chess Boxing

1979
×
★★★½
Edit this entry