gela has logged 23 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Green Ray

The Green Ray

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
16
News from Home

News from Home

1976
×
★★
Edit this entry  
14
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Edit this entry  
13
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
8 Women

8 Women

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
½
Edit this entry  
04
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
Edit this entry  
04
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry