Sort by

Francesco has logged 21 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Masters of the Universe

Masters of the Universe

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Project Power

Project Power

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
7500

7500

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Meg

The Meg

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry