Buzz has logged 104 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
29
Mary Is Happy, Mary Is Happy

Mary Is Happy, Mary Is Happy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Edit this entry  
28
Signs

Signs

2002
×
★★½
Edit this entry  
27
Sinkhole

Sinkhole

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★½
Edit this entry  
27
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Take Care of My Cat

Take Care of My Cat

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
24
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
22
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moving On

Moving On

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Metamorphosis

Metamorphosis

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Default

Default

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Girl at My Door

A Girl at My Door

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lust

Lust

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Isle

The Isle

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Attorney

The Attorney

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★½
Edit this entry