ki has logged 33 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
When in Rome

When in Rome

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Safe Haven

Safe Haven

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
What Men Want

What Men Want

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The New Romantic

The New Romantic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
In a Relationship

In a Relationship

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry