fletch has logged 129 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Songbird

Songbird

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Out of Death

Out of Death

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Owners

The Owners

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Alone

Alone

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shed

The Shed

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Villains

Villains

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Great White

Great White

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Old Ways

The Old Ways

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sinners

The Sinners

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Poms

Poms

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Call

The Call

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry