• No Time to Die

    ★★

  • The Women and the Murderer

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Ferry

    ★★★½

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Red Dot

    ★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Black Medusa

    ★★★½

  • The Witches of the Orient

    ★★★★½

  • Sexual Drive

    ★★★

  • The Last Farmer

    ★★★★★

  • The Cemil Show

    ★★½

  • Aristocrats

    ★★★★

  • Below Zero

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • The Serpent

    ★★★★½

  • The Ripper

    ★★★★

  • The Last Porno in Paris

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Cadaver

    ★★½

  • Rebecca

    ★½

  • The Binding

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Nous sommes les nouvelles chimères

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★½

  • Kubrick by Kubrick

    ★½

  • The Decline

    ★★★★

  • Lost Girls

    ★★★★

  • Chaco

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Relic

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★★

  • The Devil's Mark

  • Dracula

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Slayer: The Repentless Killogy

    ★★

  • Unbelievable

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Too Old to Die Young

    ★★★★★

  • Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • An Easy Girl

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • L'Esprit Le Corbusier

    ★★

  • Pet Sematary

    ★½

  • The Golden Glove

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Polar

    ★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • IO

    ★★★

  • The Plagues of Breslau

    ★★

  • Aquaman

    ★★½