• The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

  • LuLaRich

    ★★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Crime of the Century

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

  • Wendy Williams: The Movie

  • Music

    ½

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★½

  • The Human Voice

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Disclosure

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • True Justice: Bryan Stevenson's Fight for Equality

  • Midsommar

    ★★

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★