• Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Moxie

    ★★★★

  • Creation Stories

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • All My Friends Are Dead

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Songbird

    ★★

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Stardust

    ★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Peninsula

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

  • Extraction

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Possessor

  • Spree

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Synchronic

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Dumbo

    ★★½