Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Phantom

Phantom

1975
×
Edit this entry  
17
Mobile Men

Mobile Men

2008
×
Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
Hinterlands

Hinterlands

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Time Piece

Time Piece

1965
×
★★★★
Edit this entry  
16
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★½
Edit this entry  
16
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★
Edit this entry  
16
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
15
Red Penguins

Red Penguins

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Till Death

Till Death

2021
×
Edit this entry  
12
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Werewolf Women of the S.S.

Werewolf Women of the S.S.

2007
×
Edit this entry  
11
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
11
Frog Baseball

Frog Baseball

1992
×
★½
Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★
Read prior review Edit this entry  
09
Thunder

Thunder

1982
×
Edit this entry  
09
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
09
Ghost

Ghost

1984
×
Edit this entry  
08
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
FLCL

FLCL

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★
Edit this entry  
07
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
Edit this entry  
02
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
A Man's Flower Road

A Man's Flower Road

1986
×
Edit this entry  
02
Scripted Content

Scripted Content

2014
×
★½
Edit this entry  
01
Confessions

Confessions

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
The King's Man

The King's Man

2021
×
½
Edit this entry  
30
Exit

Exit

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Kustom Kar Kommandos

Kustom Kar Kommandos

1965
×
Edit this entry  
28
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
Edit this entry  
26
Born Villain

Born Villain

2011
×
½
Edit this entry  
26
Marilyn Manson: Lunchbox

Marilyn Manson: Lunchbox

1995
×
Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★½
Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
23
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Commando

Commando

1985
×
★½
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Night at the Opera

A Night at the Opera

2020
×
★½
Edit this entry