ghostface has logged 25 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Remaining

The Remaining

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sky High

Sky High

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Chihuahua

Beverly Hills Chihuahua

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Soul Surfer

Soul Surfer

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Super Size Me

Super Size Me

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Styles: Behind the Album - The Performances

Harry Styles: Behind the Album - The Performances

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry