ghostface has logged 158 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
Read the review Edit this entry  
16
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Edit this entry  
09
Psycho

Psycho

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Edit this entry  
16
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry