• All Too Well: The Short Film

    ½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Encanto

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Twenty Something

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Us Again

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Music

    ½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ½

  • Someone Has to Die

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

  • Hollywood

    ★★★½

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • Shiva Baby

    ★½

  • Velvet Colección: Grand Finale

  • Onward

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Bad Hair

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Los Leones

    ½

  • Frozen II

    ½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • K-12

    ★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • The Angry Birds Movie 2

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Ma

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • Aladdin

    ★★½

  • After Maria

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★★★