• The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

  • House of Secrets: The Burari Deaths

  • The Death of David Cronenberg

  • Cinderella

    ½

  • PAW Patrol: The Movie

    ½

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Nail Bomber: Manhunt

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Why Did You Kill Me?

  • Crime Scene

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Trial 4

  • Soul

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Solitary Comfort

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Akilla's Escape

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Preparations to Be Together for an Unknown Period of Time

    ★★★★½

  • What We Leave Behind

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Unabomber: In His Own Words

  • Minari

    ★★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

    ★★★

  • The Confession Killer

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Luisa and Anna's First Fight

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Collective

    ★★★★★

  • About Endlessness

    ★★★½

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★½