• Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Elf

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Serendipity

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★½