• The Batman

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Dinner Is Served

    ★★★½

  • Growing Fangs

    ★★★★

  • The Little Prince(ss)

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★½

  • Death to 2020

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special