Keith has logged 42 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gotti

Gotti

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carpool

Carpool

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Accident Man

Accident Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
An Innocent Man

An Innocent Man

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightbreed

Nightbreed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spies Like Us

Spies Like Us

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bao

Bao

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Operation Dumbo Drop

Operation Dumbo Drop

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mulan II

Mulan II

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The First Power

The First Power

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Making Fun: The Story of Funko

Making Fun: The Story of Funko

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Smartass

Smartass

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry