Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

Unknown Dimension: The Story of Paranormal Activity

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bruised

Bruised

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Michael Che: Shame the Devil

Michael Che: Shame the Devil

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Versus

Versus

2000
×
★★★½
Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Street Smart

Street Smart

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
That's Sexploitation!

That's Sexploitation!

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ice Pirates

The Ice Pirates

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Horror Noire

Horror Noire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Every Little Step

Every Little Step

2008
×
★★★★
Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Fury

The Fury

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Vampires

Vampires

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rest Stop

Rest Stop

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Valentine

Valentine

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry