caley has logged 178 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thumbelina

Thumbelina

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

Barbra: The Music ... The Mem'ries ... The Magic!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ceuta's Gate

Ceuta's Gate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waking Sleeping Beauty

Waking Sleeping Beauty

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Howard

Howard

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pillow Talk

Pillow Talk

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Afternoon Delight

Afternoon Delight

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King and I

The King and I

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry