Sort by

FilmFan1971 has logged 59 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Story of Plastic

The Story of Plastic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Homebodies

Homebodies

1974
×
Edit this entry  
29
Night of the Demon

Night of the Demon

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Femmes Fatales

Femmes Fatales

1976
×
Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Assault

Assault

1971
×
Edit this entry  
27
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marvel Rising: Secret Warriors

Marvel Rising: Secret Warriors

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bobbie Jo and the Outlaw

Bobbie Jo and the Outlaw

1976
×
Edit this entry  
26
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
Edit this entry  
26
Carmine Street Guitars

Carmine Street Guitars

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shut Up Sona

Shut Up Sona

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ride Like a Girl

Ride Like a Girl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Another Time

Another Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Viewing Booth

The Viewing Booth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Go-Go's

The Go-Go's

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ode to Billy Joe

Ode to Billy Joe

1976
×
Edit this entry  
21
Where Has Poor Mickey Gone?

Where Has Poor Mickey Gone?

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Konga

Konga

1961
×
★★★
Edit this entry  
19
The Uncanny

The Uncanny

1977
×
★★★
Edit this entry  
18
Flint

Flint

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
It Happened Tomorrow

It Happened Tomorrow

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

Doomed! The Untold Story of Roger Corman's The Fantastic Four

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Beyond the Time Barrier

Beyond the Time Barrier

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
Edit this entry  
15
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Izzy Gets the F*ck Across Town

Izzy Gets the F*ck Across Town

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Smashing Time

Smashing Time

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Inheritors

The Inheritors

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Name Is Nobody

My Name Is Nobody

1973
×
★★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Girl with a Pistol

The Girl with a Pistol

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Days of the Bagnold Summer

Days of the Bagnold Summer

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Strangler of the Swamp

Strangler of the Swamp

1946
×
★★
Edit this entry  
10
The Giant Behemoth

The Giant Behemoth

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Heartland

Heartland

1979
×
Edit this entry  
09
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Becky

Becky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
LA 92

LA 92

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tentacles

Tentacles

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Beast with a Million Eyes

The Beast with a Million Eyes

1955
×
★½
Edit this entry  
06
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Insatiable

Insatiable

1980
×
Edit this entry  
05
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★
Edit this entry