Sort by

FilmFan1971 has logged 476 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Butterfly Effect 3: Revelations

The Butterfly Effect 3: Revelations

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Bad

Bad

1977
×
Edit this entry  
29
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Secret Six

The Secret Six

1931
×
★★★
Edit this entry  
21
The Big House

The Big House

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Secret Santa

Secret Santa

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

1934
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Beauty Jungle

The Beauty Jungle

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spark: A Burning Man Story

Spark: A Burning Man Story

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Archenemy

Archenemy

2020
×
Edit this entry  
17
Manhattan Melodrama

Manhattan Melodrama

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★★
Edit this entry  
16
Girls Town

Girls Town

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Racer

The Racer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cocoon

Cocoon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baywatch: Panic at Malibu Pier

Baywatch: Panic at Malibu Pier

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
I'm No Angel

I'm No Angel

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Songbird

Songbird

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dig

The Dig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
After Class

After Class

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Let's Live a Little

Let's Live a Little

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
Edit this entry  
06
Dishonored Lady

Dishonored Lady

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
King Cobra

King Cobra

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Her Highness and the Bellboy

Her Highness and the Bellboy

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conspirators

The Conspirators

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
White Cargo

White Cargo

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Come Live with Me

Come Live with Me

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rom Boys: 40 Years of Rad

Rom Boys: 40 Years of Rad

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Comrade X

Comrade X

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry