august has logged 34 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Marc Maron: Too Real

Marc Maron: Too Real

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Robots

Robots

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Silverado

Silverado

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry