Joe has logged 377 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All Monsters Attack

All Monsters Attack

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Destroy All Monsters

Destroy All Monsters

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Son of Godzilla

Son of Godzilla

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tammy and the T-Rex

Tammy and the T-Rex

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Return to Mayberry

Return to Mayberry

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Righting Wrongs

Righting Wrongs

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Star

The Christmas Star

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Lilies of the Field

Christmas Lilies of the Field

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scarlet Pimpernel

The Scarlet Pimpernel

1934
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Snake Moan

Black Snake Moan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Human Tornado

The Human Tornado

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Early Man

Early Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Robot Jox

Robot Jox

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry