• Scream

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★½

  • Home Sweet Home Alone

    ★★

  • Eternals

    ★★½

  • New York Ninja

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Mad God

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Unholy

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Boss Level

    ★★★½

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Space Sweepers

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Black Narcissus

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Skylines

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Fatman

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • The Doorman

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Wander

    ★★

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • Beckman

    ★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★½

  • Peninsula

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★★