• Jai Bhim

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Mimi

    ★★★½

  • Sarpatta Parambarai

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Drishyam 2

    ★★★★

  • Master

    ★½

  • Ad Meliora

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Super Deluxe

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • 96

    ★★★★★

  • Pariyerum Perumal

    ★★★★½

  • Laila Majnu

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • Disobedience

    ★★½

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Vikram Vedha

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Columbus

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Room

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★★

  • Far from the Madding Crowd

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★★½

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • Mistress America

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★