Frank has logged 30 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ugly Truth

The Ugly Truth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magic Camp

Magic Camp

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Malibu Rescue: The Next Wave

Malibu Rescue: The Next Wave

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
Malibu Rescue

Malibu Rescue

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Money Plane

Money Plane

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Psych 2: Lassie Come Home

Psych 2: Lassie Come Home

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Stitch! The Movie

Stitch! The Movie

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
First Cow

First Cow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry