Frank has logged 218 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Pie Presents: Girls' Rules

American Pie Presents: Girls' Rules

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
This Means War

This Means War

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grudge

The Grudge

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry