• Being the Ricardos

    ★★★

  • Wandering Heart

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Aftermath

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • A House Without Curtains

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Coming 2 America

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • The Dig

    ★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★½

  • Notes for My Son

    ★★

  • Splinters

    ★★★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Patria

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The People Upstairs

    ★★★

  • The Secrets We Keep

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • My Tender Matador

    ★★★★

  • So Much Love to Give

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Swarm

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Owners

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★½

  • Nasha Natasha

    ★★★

  • Host

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★

  • The Rental

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Reset, volver a empezar

    ★★★

  • Intuition

    ½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • Devoto, la invasión silenciosa

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Rising High

    ★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★

  • The Occupant

    ★★★★

  • The Postcard Killings

    ★★

  • La sombra del gallo

    ★★★½