mia has logged 117 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sisters

Sisters

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Poms

Poms

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Polar

Polar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
College Road Trip

College Road Trip

2008
×
★★★½
Edit this entry  
22
Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

Beverly Hills Chihuahua 3: Viva la Fiesta!

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Welcome Home Roscoe Jenkins

Welcome Home Roscoe Jenkins

2008
×
★★½
Edit this entry  
15
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Colossal

Colossal

2016
×
★½
Edit this entry  
12
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
27
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★½
Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
29
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★
Edit this entry