Jairo has logged 684 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Artemis '81

Artemis '81

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kanal

Kanal

1957
×
★★★★
Edit this entry  
16
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★
Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Train

The Train

1964
×
★★★
Edit this entry  
05
Seven Days in May

Seven Days in May

1964
×
★★★
Edit this entry  
03
Grave Encounters

Grave Encounters

2011
×
★★
Edit this entry  
02
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★
Edit this entry  
28
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★
Edit this entry  
20
The Son of Joseph

The Son of Joseph

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
★★★★
Edit this entry  
17
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
History of the Occult

History of the Occult

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Custody

Custody

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forbidden Games

Forbidden Games

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mountain

The Mountain

1956
×
★★★
Edit this entry  
13
Distant

Distant

2002
×
★★★
Edit this entry  
12
Dark Waters

Dark Waters

1944
×
★★★
Edit this entry  
09
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Edit this entry  
08
Three Monkeys

Three Monkeys

2008
×
★★
Edit this entry  
07
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Petra

Petra

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
The High Pressures

The High Pressures

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lovers Are Wet

Lovers Are Wet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
31
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★
Edit this entry  
31
The Toolbox Murders

The Toolbox Murders

1978
×
★★
Edit this entry  
30
Apache

Apache

1954
×
★★★
Edit this entry  
28
Terrified

Terrified

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Record of a Tenement Gentleman

Record of a Tenement Gentleman

1947
×
★★★★
Edit this entry  
28
Transeúntes

Transeúntes

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hours of the Day

The Hours of the Day

2003
×
Read the review Edit this entry  
26
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★★
Edit this entry  
25
Sisters of the Gion

Sisters of the Gion

1936
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Mysterious Object at Noon

Mysterious Object at Noon

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Destiny

Destiny

1921
×
★★★★
Edit this entry  
03
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pitfall

Pitfall

1948
×
★★★
Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★★★
Edit this entry