• Malignant

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Free Guy

  • Pig

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Friends: The Reunion

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Come Play

    ★½

  • Holidate

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Des

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Follow Me

    ★★

  • The Rental

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Capone

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Butterfly Stroke

    ★★

  • Lost Girls

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Relic

    ★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Eli

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★½

  • Criminal: France

  • In the Tall Grass

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★

  • Angel Has Fallen

  • It Chapter Two

    ★★★