Sort by

Nicholas has logged 18 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
12
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Other Music

Other Music

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
American Factory

American Factory

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Hellboy

Hellboy

2019
×
★½
Edit this entry  
17
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★½
Edit this entry