felicianolives has logged 60 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★
Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spinster

Spinster

2020
×
Edit this entry  
16
Beats

Beats

2019
×
Edit this entry  
12
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
Edit this entry  
10
The High Note

The High Note

2020
×
Edit this entry  
06
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
Edit this entry  
05
Her Smell

Her Smell

2018
×
Edit this entry  
03
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
Edit this entry  
02
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
21
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
20
My Spy

My Spy

2020
×
Edit this entry  
19
Pimp

Pimp

2018
×
Edit this entry  
10
The Faculty

The Faculty

1998
×
Edit this entry  
06
A Good Woman Is Hard to Find

A Good Woman Is Hard to Find

2019
×
Edit this entry  
06
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Edit this entry  
27
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
Edit this entry  
26
Coherence

Coherence

2013
×
Edit this entry  
24
No Más

No Más

2013
×
Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
20
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
Edit this entry  
19
Gladiator

Gladiator

2000
×
Edit this entry  
14
Okko's Inn

Okko's Inn

2018
×
Edit this entry  
12
Feedback

Feedback

2019
×
Edit this entry  
12
Saturday Church

Saturday Church

2017
×
Edit this entry  
10
The Lost Arcade

The Lost Arcade

2015
×
Edit this entry  
07
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
Edit this entry  
06
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
Edit this entry  
01
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
Edit this entry  
31
Godzilla

Godzilla

2014
×
Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
Edit this entry