• The Princess Switch

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★½

  • The Land of Steady Habits

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Slice

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Life Itself

    ★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • The Third Wife

    ★★★★½

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Greta

    ★½

  • Outlaw King

    ★★★

  • Shadow

    ★★½

  • The Predator

    ★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Nun

    ★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • The White Crow

    ★★½

  • They'll Love Me When I'm Dead

    ★★★★

  • The Front Runner

    ★★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Song Lang

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Cam

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★½

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ideal Home

    ★★★★

  • Purl

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★

  • Tag

    ★★★

  • Ibiza

    ★½

  • Believer

    ★★

  • Burning

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★