feedingbrett has logged 97 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Couch

Couch

2003
×
★★½
Edit this entry  
31
Win Win

Win Win

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kill the Messenger

Kill the Messenger

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Guest

The Guest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Station Agent

The Station Agent

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mattress Man Commercial

Mattress Man Commercial

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
Playing It Cool

Playing It Cool

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Producers

The Producers

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back Beyond

Back Beyond

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Third Person

Third Person

2013
×
★½
Edit this entry  
27
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Of Time and the City

Of Time and the City

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
★★½
Edit this entry  
21
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Please, Alfonso

Please, Alfonso

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cold Comes the Night

Cold Comes the Night

2013
×
Read the review Edit this entry  
20
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
Read the review Edit this entry  
18
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robot & Frank

Robot & Frank

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★½
Edit this entry  
17
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Million Ways to Die in the West

A Million Ways to Die in the West

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★½
Edit this entry  
16
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
Read the review Edit this entry