Mark has logged 39 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Crowd

The Crowd

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Stargate

Stargate

1994
×
★★½
Edit this entry  
28
#Alive

#Alive

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spiral

Spiral

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
21
Alone

Alone

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Chorus Line

A Chorus Line

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Binge

The Binge

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
I Know Where I'm Going!

I Know Where I'm Going!

1945
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Babe: Pig in the City

Babe: Pig in the City

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Build the Wall

Build the Wall

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Assassin 33 A.D.

Assassin 33 A.D.

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Babe

Babe

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lorenzo's Oil

Lorenzo's Oil

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry