Mark has logged 540 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Edit this entry  
26
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
23
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Edit this entry  
21
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Residue

Residue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Airliner Sky Battle

Airliner Sky Battle

2020
×
★★
Edit this entry  
14
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
14
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Edit this entry  
13
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Archenemy

Archenemy

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

Dance Dreams: Hot Chocolate Nutcracker

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Ava

Ava

2020
×
Edit this entry  
08
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Anything for Jackson

Anything for Jackson

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Minor Premise

Minor Premise

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Giant

The Giant

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Used Cars

Used Cars

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
12 Hour Shift

12 Hour Shift

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
Edit this entry  
30
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★½
Edit this entry  
29
Mosul

Mosul

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry