FBA1 has logged 21 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
23
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The 8th Day of the Week

The 8th Day of the Week

2020
×
Edit this entry  
08
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
04
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
02
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry