Fazeel has logged 80 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blood Money

Blood Money

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
24
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spectral

Spectral

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Sivakumarin Sabadham

Sivakumarin Sabadham

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
02
Broken City

Broken City

2013
×
★★
Edit this entry  
01
Thirst

Thirst

2009
×
★★★
Edit this entry  
30
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
26
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Kattradhu Thamizh

Kattradhu Thamizh

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Subramaniapuram

Subramaniapuram

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
05
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★½
Edit this entry  
29
Victoria

Victoria

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
8½

1963
×
★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Limitless

Limitless

2011
×
★★
Edit this entry  
18
Udanpirappe

Udanpirappe

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Doctor

Doctor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Vinodhaya Sitham

Vinodhaya Sitham

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
T-34

T-34

2018
×
★★
Edit this entry