• Attack of the Hollywood Clichés!

  • Britney Vs Spears

  • He's All That

    ★★½

  • The Chair

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Halston

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • kid 90

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★

  • Godmothered

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Midnight at the Magnolia

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • 2 Hearts

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

  • Freaky

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • The Babysitter: Killer Queen

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • After We Collided

  • Host

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Desperados

  • If Anything Happens I Love You

  • Artemis Fowl

  • Celebrity Escape Room

  • Scoob!

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Valley Girl

  • The Willoughbys

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Love Wedding Repeat

  • Carmen Sandiego: To Steal or Not to Steal

  • Emma.

    ★★★★★

  • Fantasy Island

  • 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • The Turning

  • Spree

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Bombshell

  • 6 Underground

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level