Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
06
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Garden State

Garden State

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trial by Media

Trial by Media

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
12
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Edit this entry